0 0.00 ₪

לא הוספת עדיין מוצרים לסל הקניות שלך

משלוחים חינם על כל הזמנה מעל 129 ש"ח

ביגוד תרמי - טיפים לבחירת שכבות [המדריך המלא והמעודכן]

לפי איזה פרמטרים כדאי לנו לבחור איזה בגד מחמם ללבוש כך שלא יהיה לנו קר וקפוא?

בחורף הטמפרטורות יורדות והמזג אוויר קר יותר באופן משמעותי מאשר בעונות השנה האחרות. אנשים שונים רגישים במידה שונה אחד מהשני למידת הקור שהם חוויים בגוף כאשר מזג האוויר מתקרר. אם אנחנו רוצים שיהיה לנו חם ונעים בחורף אנחנו חייבים להתאים את הלבוש שלנו למזג האוויר הקר בחוץ.

במקום שנלבש במהלך החורף שכבות רבות אנחנו יכולים לבחור ללבוש חולצה אחד שהיא מסוג בד תרמי. ביגוד תרמי הוא ביגוד שנועד לשמור באופן יעיל מאוד על חום הגוף שלנו. היתרונות של סוג ביגוד זה הם רבים והם כוללים שמירה על חום הגוף, אי הגבלה של גמישות הגוף (לא צריך ללבוש הרבה שכבות ולהיות מסורבל בתנועה שלנו).

להלן פירוט סוגים שונים של ביגוד תרמי העשוי מבדים שונים:

ביגוד תרמי מבד פוליאסטר

הפוליסטר הוא בד סינטטי המגיע בשלל עיצובים וצורות. בד זה אופייני במשקל נמוך, ביכולת אלסטית וגמישה וגם בהיותו מנדף זיעה. הבד מגיע בבגדים ברמות שונות של בידוד שיש להן סימון ייחודי באנגלית: Level 1, Level 2, Level 3, (או Lightweight, Midweight, Heavyweight).

בד זה ברמת הבידוד הנמוכה שלו ישמש בדרך כלל כפריט לבוש לפעילויות ספורט וברמות הגבוהות יותר של הבידוד שלו הוא יכול לשמש כמעיל פליז (Micro fleece).

היתרונות של בד זה הם רבים: קל ופשוט מאוד לכבש ולייבש אותו, המחיר שלו זול והוא יכול לשמש אותנו במגוון מצבים משתנים ושונים של מזג אוויר. החיסרון המרכזי של הבד הוא שיכול להיות לו ריח לא נעים כאשר הוא רטוב ולעיתים המגע שלו על הגוף לא נעים גם.

ביגוד תרמי מבד צמר מרינו

צמר מרינו הוא סוג בד ייחודי מאוד שנחשב לסוג הכי נעים והכי חם של צמר. היתרון והייחוד של סוג צמר זה הוא הסיבים שלו הצמר שהם ארוכים, חזקים ודקים מאוד יותר מסוגים אחרים של צמר. יתרון מרכזי זה של הבד הופך אותו לבד המבודד באופן יעיל ואיכותי מאוד את הגוף מקור והמגע שלו על הגוף הוא נעים. צמר זה הוא בעל יכולת ספיגה של עד כ- 36% ממשקלו וזאת מבלי שיהיה תחושה של רטיבות למי שלובש אותו. משום כך צמר מסוג זה פחות יעיל מבדים תרמיים אחרים שהם פחות מבודדים חום וקור אבל הם סופגים ומוזילים נוזלים באופן יעיל יותר. היתרון המרכזי של צמר זה הוא שהוא נעים ונוח, שלובשים אותו מרגישים יבשים והוא מבודד את הגוף באופן יעיל. הוא מתאים במיוחד לפעילויות לא מאומצות. החיסרון המרכזי של בד זה הוא שהוא יקר יחסית לבדים אחרים ויש לו נטייה להתכווץ כאשר מכבסים אותו.

ביגוד תרמי מבד משי מטופל

בד משי הוא בד העשוי מסיבים דקים מאוד – מה שהופך אותו למבודד איכותי מאוד. הסיבים של הבד עצמו עוברים טיפולי כימיקלי ייחודי על מנת לשפר את היכולת שלהם לספוג ולנדף זיעה. השימוש בסוג בד זה לבגדים תרמיים איננו שכיח מאוד. היתרון המרכזי של הבד הוא היותו נעים ורך מאוד למגע והעבודה שהוא מבודד קור וחום טוב מאוד בצורה טבעית. החיסרון המרכזי של בד זה הוא שהוא יקר באופן יחסי לעומת בדים אחרים וצריך לכבס אותו בכביסה עדינה – על מנת לשמור עליו.


קטגוריות: חיילים ולוחמים, שמירה על בריאות במהלך השירות → פוסט קודם פוסט הבא ←