0 0.00 ₪

לא הוספת עדיין מוצרים לסל הקניות שלך

משלוחים חינם על כל הזמנה מעל 129 ש"ח

פנימייה צבאית - האם כדאי להיכנס לפנימייה צבאית

רוב בני הנוער לומדים במסגרת לימודים רגילה, חטיבת ביניים ואחר כך לימודים בתיכון ואחריהם כמובן הגיוס לצהל. זהו המסלול המקובל, אך בהחלט לא היחיד. חלקם של בני הנוער בוחרים בפנימייה צבאית - כלומר במסגרת לימודים בתנאי פנימייה. במסגרת לימודים זו התלמידים מסיימים את הבגרות אך גם זוכים להרבה ערך מוסף.  ללא ספק מדובר במסגרת לימודים שונה מאוד, אולי זה דווקא היתרון שלה. במאמר זה נשאל את השאלה האם כדאי ללמוד בפנימייה צבאית?

מהי פנימייה צבאית?

פנימייה צבאית היא מסגרת לימודית המיועדת לתלמידי החטיבות העליונות. היא מאפשרת להם לסיים את לימודי התיכון בדיוק כמו כולם ולקבל תעודת בגרות שתשמש אותם בהמשך בדרכם ללימודים האקדמיים, אם ירצו. אך פנימייה צבאית מעניקה לנוער גם הכשרה או מקצוע אשר בו ישתלבו במהלך שירותים הצבאי, וייתן להם יתרון גם בחייהם האזרחיים ביום שאחרי השחרור. המשמעות של זה שאתם פותחים במסלול קריירה כבר בגיל צעיר וזהו יתרון חשוב. כאשר החברים שלכם ישתחררו מהצבא ויעבדו במלצרות לכם כבר תהייה קריירה עם משכורת יפה. הלומדים בפנימייה צבאית זוכים להיות דור המפקדים של העתידפנימיה צבאית מיועדת עבור אלו אשר מעוניינים להשתלב במערכת הצבאית בתור קריירה, גם אם קצרה יחסית או חתימת קבע לשנים ארוכות.  

לימודים בפנימייה צבאית הם אינם טירונות, במקרה שזה מה שאתם מדמיינים. אלו הם לימודים בתנאי פנימייה המשלבים הכשרה צבאית, לימודי תיכון ופעילות חברתית עשירה ההופכת את התקופה לחוויה בלתי נשכחת.

לימודים בפנימייה צבאית נחשבים לדבר יוקרתי ומספר התלמידים המתקבלים מידי שנה משאיר מועמדים רבים בחוץ. כלומר ישנו ביקוש גדול בקרב בני נוער רבים להתקבל לפנימיות הצבאיות. בני נוער רבים מבינים שפנימיה צבאית, היא לא רק חוויה יוצאת דופן, אלא גם מקפצה לחיים.

לסיכום, אם ננתח את הדברים מבחינה אובייקטיבית, לפנימייה צבאית בהחלט ישנם יתרונות אשר הופכים אותה למסלול כדאי. אך למרות זאת נראה שהתשובה לשאלה היא מאוד אינדיווידואלית, עבור חלקם של בני הנוער האפשרות של לימודים בפנימייה היא אטרקטיבית מאוד, זה תלוי מאוד באופי וברצון האישי להצליח ולהגיע להישגים.


קטגוריות: מלש"בים מלש"ביות, חיילים ולוחמים → פוסט קודם פוסט הבא ←