0 0.00 ₪

לא הוספת עדיין מוצרים לסל הקניות שלך

משלוחים חינם על כל הזמנה מעל 99 ש"ח

איך לארגן אירוע משתחררים בצורה מוצלחת

כנס משתחררים הוא אירוע מיוחד במינו וחיילים משוחררים או כאלה העומדים לקראת שחרור ממתינים לו בכיליון עיניים. מדובר בחגיגה אמתית לקראת צאתם לפרק האזרחי של חייהם אך בנוסף כנס כזה בדרך כלל נותן להם מידע רב אודות האזרחות, הטבות או זכויות שמגיעות להם ואיך יהיה הכי נכון עבורך להתנהל מעתה ואילך בתחומים רבים מתחומי החיים – בחירת כיוון תעסוקה או לימודים, מציאת עבודה והבנה בנוגע לעתידם.

ללא קשר לתפקיד שאותו מילאו במשך השירות הצבאי, רוב נושאי התוכן של החיילים או המשוחררים הטריים עסקו בציוד או באביזרים שונים שעליהם להצטייד בהם על מנת להקל על ההתנהלות היומיומית שלהם בעת השירות. אמנם הצבא מספק את רוב הציוד הדרוש לחיילים אך פה ושם נדרשות תוספות או שכדאי לרכוש מוצרים נלווים באופן אישי (גרביים חמות, אמצעי הגיינה אישית או אפילו פריטים צבאיים שנוח יותר שיהיו בבעלותו של החייל).

מה קורה בכנס משתחררים?

כאמור, חיילים משוחררים או כאלה העומדים לקראת שחרור מצפים לקבל מידע מסוים בכנס המשתחררים וחשוב מאד לספק עבורם את המידע הזה. הנה כמה רעיונות להרצאות או אנשי מקצוע שמומלץ להזמין לכנס משתחררים לספק מידע ולסייע בהבנת המצב החדש:

  • בנק – נציג של בנק יכול לתת פתרונות או רעיונות בנוגע לעיסוק נכון והתנהלות כספית נכונה לאחר השחרור ומרגע שהמשוחרר מוצא עבודה חדשה.
  • הטבות לחיילים משוחררים – כיום ישנם ארגונים ועמותות הקולטים אליהם את המשוחררים, מסייעים להם במציאת עבודה או בהרשמה ללימודים ופורסים עליהם חסות עד שאלה מתאקלמים באזרחות ומסתדרים בכוחות עצמם.
  • לימודים – המשוחררים עשויים למצוא את מקומם במסלול לימודים אקדמיים או בהכשרה מקצועית שתעניק להם מקצוע שיוכלו לעסוק בו. על מנת לבחור נכון עליהם להבין את ההשלכות וההשפעות של כל אחת מהאפשרויות וחשוב לקבל את המידע הזה מאיש מקצוע הבקיא בתחום.
  • עבודה מועדפת – נושא זה משתנה חדשות לבקרים וחשוב מאד לקבל פרטים מדויקים ונכונים ככל האפשר. משוחררים רבים פונים לעסוק בעבודה מועדפת ונהנים מהקלות בתשלומי מיסים או במענק גדול לאחר כמה חודשי עבודה. חשוב שנם יידעו אילו עבודות יכולות להיחשב כמועדפות.

עם מה יוצאים המשתחררים מהכנס?

כנס זה עשוי להיות גם שיווקי או פרסומי וכנסים אלה אכן משמשים לא מעט כקרקע עבור בתי עסק שמציעים שירותים או מוצרים עבור חיילים משוחררים, או כאמור כאלה העומדים בפני השחרור. זו הסיבה שבכל כנס מחולקות למשתתפים מזכרות במיתוג אישי על מנת שיזכרו את הכנס ואת המידע החשוב שקיבלו בו. המזכרת או המתנה שיקבלו גם תגרומנה להם להבין שחשבו עליהם ושעתידם חשוב מאד עבור מי שמארגן את הכנס ובוחר בקפידה את אנשי המקצוע שייתנו את המידע המהימן והעדכני ביותר.

לאחר שמסתיים הכנס קל יותר למשוחררים הטריים להבין בדיוק את המעמד שלהם ואת אופן קבלת ההחלטות המומלץ להם. הכנס והמידע שיקבלו יעזרו להם לעשות סדר בראש ובמחשבות, להבין לאיזה כיוון יהיה להם הכי כדאי לפנות ולדעת איזה גוף או ארגון יול לסייע להם בכל שאלה או עניין שמתעורר אצלם.

חשוב מאד לעקוב אחרי פרסומים ולוודא שערוצי השיווק של כנס המשתחררים אכן נכון ומגיע אל קהל היעד הרלוונטי. כנסים מאורגנים בדרך כלל מטעם הרשויות המקומיות או ארגונים שונים ואפילו מטעם חברות מסחריות המעוניינות לתת חסות ולהציע את השירותים או המוצרים שלהם המותאמים במיוחד עבור אוכלוסיית המשתחררים. כך נהנים המשתתפים גם מקבלת מידע חשוב וגם מקבלת מתנות ואמצעי קידום מכירות.

מאמר בחסות אתר יאו - ציוד לחיילים ומטיילים.


קטגוריות: לפני שיחרור, על צהל → פוסט קודם פוסט הבא ←