0 0.00 ₪

לא הוספת עדיין מוצרים לסל הקניות שלך

משלוחים חינם על כל הזמנה מעל 99 ש"ח

שמירה על בריאות האוזניים במהלך שירות קרבי

בשנות השמונים הוציאה להקת משינה שיר בשם "התותח מצלצל פעמיים", השיר התייחס לצלצולים ולכאבים באוזניים שחש מי שמשרת בתותחנים כתוצאה מהירי המסיבי שהוא מפעיל בזמן שירותו הצבאי.

אף על פי שהשיר הוא היתולי במקצת, הרי שהוא לא רחוק מהמציאות. לא מעט חיילים קרביים מתמודדים בזמן שירותם ולאחר מכן, בין היתר, גם עם כאבים חדים באוזניים כתוצאה משימוש בכלי נשק כבדים ומעצם זה שהם נמצאים בסביבה רועשת. לכן חשוב מאוד שהם ידעו לטפל ולשמור על בריאות האוזניים שלהם, הן בזמן השירות והן לאחר מכן.

על מנת לשמור על בריאות האוזניים, חיילים צריכים להיות מודעים לכל שינוי שהם חשים ברמת השמיעה, ובמידה אכן יש שינוי מסוים, לעדכן בכך את המפקדים ולגשת אל בדיקות שמיעה בהקדם על מנת לוודא, האם מדובר בדבר קבוע או חולף, האם וכיצד ניתן לטפל בכך.

לפני שנסביר כיצד שומרים על בריאות האוזניים בזמן השירות הקרבי, חשוב לומר לא רק בזמן השירות יש צורך לשמור על בריאות האוזניים אלא גם לאחר מכן. יש צורך לבצע בדיקות שמיעה מקיפות תקופתיות, יש לוודא שבכל מקרה של דלקת או בעיה אחרת, להקפיד על שימוש באנטיביוטיקה או חומרים אחרים שיכולים להקל על הבעיה וכן חשוב מאוד לשמור על אוזניים נקיות על מנת למנוע כל סיכוי להיווצרות דלקת כזו או אחרת.

כיצד שומרים על בריאות האוזניים בשירות הצבאי

נתחיל מהדברים השגרתיים שיש לעשות. ראשית, חשוב לשמור על אוזניים נקיות. לשוטף אותן היטב ולנקות אותן באופן מדוקדק. מוטב לא לעשות זאת עם מקלון ניקוי, מאחר והשעווה שיש עליו עלולה להישאר באוזן ולגרום לה נזק. מה עוד שהמקלון עצמו עלול לגרום פצעים באוזניים.

שנית, יש להקפיד על פקקי אוזניים, אוזניות, או כל דבר אחר שיכול להגן על האוזניים במקומות רועשים. בין אם זה לידי כלי נשק כבדים ובין אם זה ליד מכשירים, מכונות וציוד כבד שמשמיע רעשים קיצוניים. כך רמת השמיעה לא תינזק.

שלוש, במקומות בהם יש אבק וחול, יש לשמור על האוזניים באמצעות מגן מיוחד, על מנת שהם לא יחדרו אל תוך האוזן.

מעבר לכך, יש להקפיד על בדיקות שמיעה לעיתים תכופות. רצוי לבצע את הבדיקות במידה וחשים שרמת השמיעה יורדת, כשיש דלקת באוזניים או אחריה (על מנת לאמוד את רמת הנזק) וכן באופן תדיר מעת לעת. כך תוכלו לדעת האם השמיעה ניזוקה או לא.

צריך לקחת בחשבון, במידה והשמיעה אכן ניזוקה, סביר להניח שהפרופיל הצבאי יירד, יש חיילים אשר יעשו הכל שזה לא יתגלה, אך זה יכול להיות מאוד מסוכן, לכן גם אם זה אומר שעליכם להתמודד עם ירידה בפרופיל ופגיעה בשירות הצבאי, קחו בחשבון שנזק לאוזניים הוא ארוך טווח, ולכן הטיפול בו חשוב יותר מאשר השאלה, מה יהיה הפרופיל שלכם.

 


קטגוריות: שמירה על בריאות במהלך השירות → פוסט קודם פוסט הבא ←