0 0.00 ₪

לא הוספת עדיין מוצרים לסל הקניות שלך

משלוחים חינם על כל הזמנה מעל 99 ש"ח

יום הגיוס

הרבה אנשים חוששים מהיום המכונה יום הגיוס, בכל זאת הוא מסמן שינוי גדול בחיים. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם יום זה היא פשוט לדעת למה לצפות. כאשר אתם הולכים בדרך מוכרת אתם פשוט מרגישים יותר נוח. יום הגיוס הוא לא הקשר הראשון שלכם עם הצבא, לפניו כבר היה לכם את הצו הראשון ומיונים שונים, אך עכשיו זהו הרגע האמיתי שבו הכל מתחיל.

אז מה מצפה לכם ביום הגיוס?

היום הראשון של הגיוס הוא בעיקר הליך בירוקרטי של רישום, מילוי טפסים וקבלת ציוד. זהו תהליך הלוקח יום שלם ובסופו של דבר אתם עולים על הסעות לתחילת הטירונות. עליכם להגיע לבסיס המיון והקליטה או לנקודת האיסוף שנקבעה עם תעודת זהות, צו גיוס וחפציכם האישיים.

שרשרת החיול

שרשרת החיול של יום הגיוס זהו בעצם התהליך שבו אזרחים נקלטים בצבא והופכים לחיילים. זה מתחיל במסירת הפרטים האישיים שלכם; שימו לב שתצטרכו פרטי חשבון בנק על מנת שיוכלו להפקיד לכם את המשכורת הצבאית. אלו מכם אשר אין להם תספורת תקנית ישלחו אל הספר ולאחר מכן לצילום בשביל תעודת החוגר.

לאחר מכן תעברו צילומי שינייים, בדיקת דם, רנטגן ולקיחת טביעות אצבעות. אלו הם דברים שהצבא צריך לעשות למקרה אסון בו יצטרכו לזהות אתכם. השלב הבא בשרשרת החיול הוא אימות הנתונים. בשביל זה יאמתו את כל הנתונים האישיים שמסרתם. לאחר שלב זה תקבלו חיסונים.

במסגרת התהליך תתבקשו גם לתת דגימת דם למאגר מח העצם של עמותת עזר מציון. תהליך זה נועד על מנת לסייע לאנשים הנזקקים לתרומת מוח עצם ואין זה חלק רשמי מתהליך הגיוס. זכותם לסרב להצטרך למאגר (למרות שאין שום סיבה לעשות זאת) וכמו כן במידה ואם בעתיד תמצאו מתאימים לתרומות מוח עצם אתם עדיין יכולים לסרב.

לקראת סוף תהליך יום הגיוס תקבלו את תעודת החוגר והדיסקית האישית עם מספרכם האישי ושמכם. לאחר מכן יגידו לכם לאן אתם משובצים ותישלחו לקבל את הציוד האישי.

קסדות שמקבלים בטירונות

ציוד אישי

זוהי התחנה האחורנה בשרשרת החיול ושל יום הגיוס, כאן אתם מקבלים את הציוד האישי הדרוש, דבר התלוי בתפקיד שאליו אתם משובצים. כאן תקבלו את המדים בהתאם לחיל שאליו אתם משובצים, נעליים צבאיות ועוד ציוד לחיילים. זהו הציוד האישי שלכם, רשימה מלאה תוכלו למצוא באתר האינטרנט של צה״ל. אתם אחראים על ציוד זה ועליכם להזדכות עליו ביום השחרור. חובה עליכם לוודא שאתם מקבלים את כל הציוד שאתם חתומים עליו, אחרת בבוא היום תצטרכו לשלם.

עומדים להתגייס? באתר יואו תוכלו לרכוש חבילות גיוס וציוד לחיילים שאתם באמת צריכים, במחירים חסרי תקדים. לרכישה כנסו:
www.yoh.co.il


קטגוריות: מלש"בים מלש"ביות, חיילים ולוחמים → פוסט קודם פוסט הבא ←