0 0.00 ₪

לא הוספת עדיין מוצרים לסל הקניות שלך

משלוחים חינם על כל הזמנה מעל 129 ש"ח

 • איך מתקבלים ל8200 ולחיל המודיעין

  חיל המודיעין, ובעיקר יחידה 8200 נחשבים לאטרקטיביים ביותר עבור רבים מהמועמדים לשירות ביטחוני ואלו המעוניינים להצטרף לחיל המודיעין. מדוע שירות במודיעין נחשב לאטרקטיבי? ובכן, מי שמשרת בחיל המודיעין צפוי לשירות צבאי מעניין ביותר אשר יכול להתבטא במגוון רחב של תפקידים. אך זה לא הכל, רבים מהתפקידים בחיל המודיעין נחשבים ליוקרתיים והם מעניקים לחיילים ידע וניסיון רב אשר יכול לעזור להם גם בהמשך דרכם בחייהם האזרחיים. מעבר לזאת ישנה גם תחושת סיפוק גדולה מקומה משמעותית ובעלת ערך למדינה.

  אז איך נכנסים למועדון היוקרתי של חיל המודיעין?

  יחידת 8200 של חיל המודיעין מאתרת מבין המועמדים לשירות ביטחוני את אלו אשר יכולים להתאים ליחידה. בדרך כלל עיקר תהליך האיתור מתבצע בקרב אלו אשר הוכיחו יכולות גבוהות במיוחד, אך אין להם פרופיל המתאים לשירות קרבי. אך אין זה אומר שבעלי פרופיל קרבי נפסלים מלשרת ביחידה.

  לאחר מכן היחידה מזמינה את המועמדים הפוטנציאליים לכנס בו הם מקבלים הסבר כללי על תהליך המיון ועל היחידה באופן כללי. במהלך הכינוס המועמדים עוברים סדרת מבחנים הבודקת דברים שונים כמו: ידע באנגלית, מתמטיקה, הבנת הנקרא, היגיון, זיכרון ועוד.

  אך המבחנים הם לא הכל. אלו אשר עברו את המבחנים יוזמנו לוועדת קבלה ולתחקיר ביטחוני. במהלך הראיון האישי המועמדים נדרשים לענות על שאלות אישיות רבות, קצת דומה לראיון עבודה בו שואלים אתכם על תחביבים, תכונות טובות ותכונות רעות, אך בצורה קצת יותר מעמיקה. בנוסף לשאלות האישיות תישאלו שאלות על מנת לבדוק את הידע והשליטה שלכם בנושאים אקטואליים. ביחידה ישנם תפקידים שונים ובמהלך הראיון, או בסופו, תדעו לאיזה תפקיד אתם מועמדים.

  כיצד להגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל ליחידה?

  למרות שהיחידה מאתרת בעצמה את המועמדים, ישנם גברים שתוכלו לעשות על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם להשתלב ביחידה. כפי שהבנתם היחידה עורכת מבחנים, לכן עליכם להשקיע בלימודים בתקופת התיכון על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם לעבור בהצלחה את המבחנים. תחומים חשובים בלימודים אשר יכולים לקרב אתכם לחיל המודיעין הם לימודי מקצועות כמו מתמטיקה, אלקטרוניקה, פיזיקה או מדעי המחשב ברמה של 5 יחידות לימוד. אך מעל לכל, לימודי ערבית ברמה של 5 יחידות הם כמעט כמו כרטיס כניסה אוטומטי למיונים. שימו לב שישנן תכניות של בהן חיל המודיעין משתף פעולה עם בתי הספר ומעודדות לימוד ערבית ואפילו פרסית; השתתפות בתכניות אלו תסייע לכם מאוד.

   

 • מה זה קב"ן ואיך הוא משפיע על חיי החיילים

  שמו של הקב"ן מוכר לרבים בהקשר של שחרורים מצה"ל בפרופיל נפשי (פרופיל 21). אך האמת היא שלא בדיוק הקב"ן הוא זה שמשחרר מהצבא וזוהי גם לא מטרתו של הקב"ן. אז מהו בדיוק תפקידו של הקב"ן וכיצד הוא משפיע על חיי החיילים?

  קב"ן הוא הקוד הצה"לי (ר"ת) לקצין בריאות הנפש. זהו איש מקצוע, בהכשרתו פסיכולוג או עובד סוציאלי המופקד על הטיפול בצרכים הנפשיים של החיילים. הקב"ן הוא בעל הכשרה אזרחית בעבודה סוציאלית או פסיכולוגיה, ובנוסף הוא עבר הכשרה צבאית על מנת להעריך את מצבו הנפשי של החייל לפי הסטנדרטים הצה"ליים.

  קב"ן למלש“בים

  את הקב"ן אתם עשויים לפגוש בשתי הזדמנויות, במהלך המיונים לצה"ל או במהלך השירות הסדיר. בתהליכי המיון לצה"ל המועמדים לשירות ביטחוני עוברים ראיון אישי (לא עם קב"ן) על מנת לאבחן בעיות שונות אשר יכולות להשפיע על שירותים הצבאי. יתכן שלאחר הראיון יקבלו זימון לקב"ן במידה ויאובחנו בעיות מסוימות. אם קיבלתם זימון שכזה, אין זו סיבה לדאגה; בסופו של דבר הצבא רוצה להכיא אתכם ולעזור לכם להשתלב בשירות בצורה הטובה ביותר.

  קב"ן לחיילים בשירות סדיר

  חיילים בשירות סדיר עלולים למצוא את עצמם במצוקות שונות אשר נובעות מאופי השירות, מבעיות אישיות, המצב בבית והצירוף של הדברים יחדיו. אין זה מפתיע שרבים נזקקים לעזרה נפשית וגם אין זו בושה להיעזר בשירותי של קצין בריאות הנפש. בידיו הכלים להגיש סיוע נפשי, או להפנות לפסיכיאטר צבאי במידת הצורך, למרות שמרבית הפניות לקב"ן אינן מסתיימות בהפניה לפסיכיאטר.

  כיצד הקב"ן משפיע על חיי החיילים?

  הקב"ן הוא איש מקצוע אשר ביכולתו להעניק סיוע נפשי במצבי מצוקה והדבר בהחלט מקל על החיילים ומסייע להם. אך לקב"ן יכולה להיות גם השפעה על אופי השירות. זה יכול להתחיל מדברים קטנים, כמו הבנה של הבעיות ושיחות תיווך בין החייל לבין המפקדים על מנת למצוא פתרונות במסגרת היחידה אשר יקלו על החייל.

  כל מקרה נבחן לגופו ולא כל פנייה לקב"ן מסתיימת בשינוי שיבוץ או שחרור מצה"ל, אך לעתים הקב"ן מעורב בהליכים אלו. אך תתבלבלו, הקב"ן אינו מוסמך לשנות שיבוץ, אך הוא יכול לתת חוות דעת מקצועית למפקדים ולמקבלי ההחלטות. ברמת העיקרון המטרה היא לסייע לחיילים להתמודד עם הבעיות הנובעות משירותם הצבאי ולא לשנות שיבוץ. במקרים רבים הקב"ן מצליח לסייע לחיילים להתמודד ולהישאר ביחידה.

  ישנם מיתוסים בנוגע לקב"ן, כאילו פנייה לקב"ן תחסום אתכם מלהגיע לתפקידי קצונה ותפקידים מעניינים בצבא. זהו מיתוס שרחוק מהאמת – עצם הפגישה וניהול השיחה עם הקב"ן אינה משנה דבר מבחינת הצבא. מה שיכול להשפיע הוא התוצאות של אותה הפגישה עם הקב"ן. לא כל שיחה או סדרת שיחות שמטרתן עזרה נפשית מסתיימת בהורדת פרופיל הוא הטלת מגבלות המשפיעות על אופי השירות.

  לסיכום, הצבא מעמיד לרשות החיילים שירותי בריאות הנפש, מי שנזקק יכול לפנות אל המפקדים או רופא היחידה ולקבל את עזרתם. מצוקות וקשיים הם דבר טבעי ומומלץ לקבל עזרה ולא להתעלם מהבעיה אשר רק תחמיר ותגרום סבל מיותר לחייל.

 • ציוד מחנאות - כמה פריטי חובה לכל מי שיוצא לקמפינג

  ישראל, אמנם קטנה, אך למזלנו הרב יש בה שפע של אתרים לקמפינג ומחנאות מהצפון ועד הדרום. המבנה הגאוגרפי והאקלים הישראלי מאשר לנו ליהנות מקמפינג בכל עונות השנה. אז רגע לפני שאתם מעמיסים את הרכב ואת החברה ויוצאים לקמפינג בזמנים שונים,  הרשו לנו להמליץ על ציוד מחנאות אשר ישדרג לכם את החוויה.

  אוהלים

  מי שרציני בעניין הקמפינג חייב אוהל! שינה באוהל היא חלק בלתי נפרד מהחוויה. ישנם אוהלים מסוגים שונים ובמידות שונות, החל מאוהלים זוגיים ועד אוהלים גדולים ל 6 אנשים. כאשר מחפשים ציוד למחנאות, אוהלים הם פריט חובה, בעזרתם ניתן לישון בשטח בבטחה. הם מספקים הגנה מגשם, מיתושים ובעלי חיים בכלל.

  פתרונות נגד יתושים

  מי שרוצה לצאת שטח בימי הקיץ חייב להגן על עצמו מפני היתושים. לא רק שיתושים הם דבר מציק מאוד, הם גם חושפים אותנו למחלות כמו קדחת הנילוס המערבי ואסור לזלזל בזה. חובה עליכם להשתמש במוצרי הגנה מפני יתושים. בקטגוריית ציוד מחנאות תוכלו למצוא מבחר של פתרונות נגד יתושים. אחד הפתרונות שתוכלו לרכוש הוא צמיד דוחה יתושים. במקום למרוח חומרים כימיים על הגוף תועלו לענוד צמיד הפולט חומרים דוחי יתושים ומחזיק מעמד שלושה ימים. כמו כן תוכלו לרכוש כילה נגד יתושים המגיעה במארז נשיאה נוח וכוללת ווי עגינה לתלייה נוחה ומהירה.

  פתרונות הצללה

  כאשר יוצאים לשטח עם החברה ומתמקמים באיזו פינת טבע או חוף ים, השמש יכולה להציק. מסיבה זו כאשר מחפשים ציוד מחנאות חשוב לבדוק גם את פתרונות ההצללה. אצלנו תוכלו להשיג פתרון הצללה העשוי מבד ניילון גמיש, בעל עמידות גבוהה. הוא מגיע עם מוטות אלומיניום ושקים למילוי בחול על מנת להתקינו בקלות ובמהירות. כך תוכלו לבלות בנעימים ולהגן על עצמכם מקרני השמש המסוכנות.

  בכל הנוגע לציוד מחנאות, אצלנו באתר תוכלו למצוא מגוון של מוצרים אשר יהפכו את חוויית הקמפינג שלכם למשודרגת. בעזרת המוצרים שאנו מציעים באתר תוכלו ליהנות מחוויית מחנאות מהנה ובטוחה. אנו מציעים מבחר מוצרים באיכות גבוהה ועמידות לאורך זמן. והכל במחירים משתלמים ועם משלוח עד הבית.

 • כפכפי הוויאנס - הפריט שכל אדם חייב!

  לקראת הגיוס לצה“ל, צעירים רבים מגיעים אל החנויות המוכרות ציוד לחיילים ורוכשים ציוד אשר נועד לסייע ולהקל במהלך הטירונות ושירותם הצבאי. ישנם פריטים רבים אותם רוכשים בטרם הגיוס, אך ישנו פריט אחד שהוא פשוט חובה במהלך הטירונות והשירות הצבאי - אנו מדברים על כפכפים, לא סתם כפכפים אלא כפכפי הוויאנס. אז למה בעצם צריך אותם ולמה דווקא הוויאנס?

  כפכפי הוויאנס לבנים ולבנות הן פריט חובה עבור השירות הצבאי. את רוב זמנכם תבלו עם נעליים צבאיות אך בשעות הפנאי בוודאי שתרצו לחלוץ את הנעליים הצבאיות החונקות על מנת לתת לכפות הרגליים לנוח ולהתאוורר בנוחות. כפכפי הוויאנס הן הפתרון המושלם לאותן שעות הפנאי המעטות של הטירונות, הקורס והשירות בכלל.

  כפכפי הוויאנס עשויים מחומרים עמידים למים והן מתאימות מאוד לשימוש במקלחות הצבא. כולנו יודעים שהמקלחות הצבאיות הן לא המקלחת הפרטית שיש לכם בבית ורמת הניקיון בצבא היא לא רמת הניקיון שיש לכם בבית. לכן חשוב מאוד על מנת להגן על כפות רגליכם ממחלות שונות כמו פטריות וגורמי גירודים שונים, להיכנס למקלחת עם כפכפים. סנדלי הוויאנס הם הפתרון המושלם עבור המקלחת הצבאית.

  פתרון מושלם גם לאזרחות

  סנדלי הוויאנס הן פתרון מושלם עבור השירות הצבאי, אך אל תחשבו שאין להם שימוש גם מעבר לשירות הצבאי. מדובר בכפכפים מעוצבים המגיעים אלינו מברזיל והם להיט עולמי. נעלי הויאנס מגיעות במבחר דגמים צבעוניים המתאימים לבנים ולבנות. העיצוב הנפלא שלהן וההתאמה למזג האוויר הישראלי שהוא קייצי ברוב ימות השנה, הופכים אותם לכפכפים מושלמות גם כאשר אתם מחוץ לצבא. בסופי השבוע כאשר אתם רוצים לבלות עם החברים והמשפחה תוכלו להתהלך בנוחות עם כפכפי הוויאנס מעוצבים.

  נעלי הוויאנס הן אחד מאותם המוצרים המשלבים יחדיו פרקטיקה, נוחות ועיצוב. הן כבר מזמן הפכו ללהיט עולמי עם מכירות של מאות  מיליוני זוגות כפכפים בכל רחבי העולם. המשתמשים בהוויאנס  יכולים ליהנות מנעליים שימושיות ועמידות במים, נוחות ובעלות הדפסים צבעוניים אשר הופכות אותן לפריט אפנתי. לכפכפי הוויאנס ישנו ביקוש רב בקרב חיילים, ניתן לרכוש אותן אצלנו באתר ואנו אפילו מבצעים משלוחים לבסיסי צה“ל.

 • פנימייה צבאית - האם כדאי להיכנס לפנימייה צבאית

  רוב בני הנוער לומדים במסגרת לימודים רגילה, חטיבת ביניים ואחר כך לימודים בתיכון ואחריהם כמובן הגיוס לצהל. זהו המסלול המקובל, אך בהחלט לא היחיד. חלקם של בני הנוער בוחרים בפנימייה צבאית - כלומר במסגרת לימודים בתנאי פנימייה. במסגרת לימודים זו התלמידים מסיימים את הבגרות אך גם זוכים להרבה ערך מוסף.  ללא ספק מדובר במסגרת לימודים שונה מאוד, אולי זה דווקא היתרון שלה. במאמר זה נשאל את השאלה האם כדאי ללמוד בפנימייה צבאית?

  מהי פנימייה צבאית?

  פנימייה צבאית היא מסגרת לימודית המיועדת לתלמידי החטיבות העליונות. היא מאפשרת להם לסיים את לימודי התיכון בדיוק כמו כולם ולקבל תעודת בגרות שתשמש אותם בהמשך בדרכם ללימודים האקדמיים, אם ירצו. אך פנימייה צבאית מעניקה לנוער גם הכשרה או מקצוע אשר בו ישתלבו במהלך שירותים הצבאי, וייתן להם יתרון גם בחייהם האזרחיים ביום שאחרי השחרור. המשמעות של זה שאתם פותחים במסלול קריירה כבר בגיל צעיר וזהו יתרון חשוב. כאשר החברים שלכם ישתחררו מהצבא ויעבדו במלצרות לכם כבר תהייה קריירה עם משכורת יפה. הלומדים בפנימייה צבאית זוכים להיות דור המפקדים של העתידפנימיה צבאית מיועדת עבור אלו אשר מעוניינים להשתלב במערכת הצבאית בתור קריירה, גם אם קצרה יחסית או חתימת קבע לשנים ארוכות.  

  לימודים בפנימייה צבאית הם אינם טירונות, במקרה שזה מה שאתם מדמיינים. אלו הם לימודים בתנאי פנימייה המשלבים הכשרה צבאית, לימודי תיכון ופעילות חברתית עשירה ההופכת את התקופה לחוויה בלתי נשכחת.

  לימודים בפנימייה צבאית נחשבים לדבר יוקרתי ומספר התלמידים המתקבלים מידי שנה משאיר מועמדים רבים בחוץ. כלומר ישנו ביקוש גדול בקרב בני נוער רבים להתקבל לפנימיות הצבאיות. בני נוער רבים מבינים שפנימיה צבאית, היא לא רק חוויה יוצאת דופן, אלא גם מקפצה לחיים.

  לסיכום, אם ננתח את הדברים מבחינה אובייקטיבית, לפנימייה צבאית בהחלט ישנם יתרונות אשר הופכים אותה למסלול כדאי. אך למרות זאת נראה שהתשובה לשאלה היא מאוד אינדיווידואלית, עבור חלקם של בני הנוער האפשרות של לימודים בפנימייה היא אטרקטיבית מאוד, זה תלוי מאוד באופי וברצון האישי להצליח ולהגיע להישגים.

 • רשימת ציוד למתגייס ולמתגייסת

  רשימת ציוד הגיוס המומלצת והמקיפה ביותר על פי מקצועני !YOH
 • 5 דברים שחייל דתי חייב לדעת

  1. מגיע לך בכל יום להתפלל 3 תפילות במניין ובצורה מסודרת על אף שיכול להיות שכל הפלוגה וכו' יעמדו באותו הזמן במסדר.
  2. אתה יכול לבקש להיות בחדר עם חיילים שומרי תורה ומצוות על ידי פניה למפקד או לרב היחידה בכדי לא לשהות בסביבה מחללת שבת או סביבה שאיננה שומרת על גדרי ההלכה.
  3. גילוח - אתה יכול לבקש היתר לא להתגלח מרב היחידה על מנת שלא להתגלח ממניעים דתיים או מתוך הצורך הדתי שלא להתגלח לפי מנהג אבותיך בזמנים השונים בשנה בה ההלכה מחייבת בכך, לדוגמא: בזמן שלושת השבועות או בזמן העומר.
  4. אתה יכול לבקש בצומות או בזמנים ידועים לקבל ג' או זמן מנוחה
  5. אתה יכול לבקש שלא לשהות בזמן שירת נשים ופעילויות לא צנועות

  ישנם עוד כללים רבים שחייל דתי יכול לבקש בגלל זה שהוא שומר על תורה ומצוות. השמירה על תורה ומצוות צריכה להיות כנה וללא זיופים. חשוב לשמור על כבוד בין אדם לחברו בצבא ולא ליצור עימותים שיוצרים אווירה לא טובה מול החייל הדתי.

 • ביגוד תרמי - טיפים לבחירת שכבות [המדריך המלא והמעודכן]

  לפי איזה פרמטרים כדאי לנו לבחור איזה בגד מחמם ללבוש כך שלא יהיה לנו קר וקפוא?

  בחורף הטמפרטורות יורדות והמזג אוויר קר יותר באופן משמעותי מאשר בעונות השנה האחרות. אנשים שונים רגישים במידה שונה אחד מהשני למידת הקור שהם חוויים בגוף כאשר מזג האוויר מתקרר. אם אנחנו רוצים שיהיה לנו חם ונעים בחורף אנחנו חייבים להתאים את הלבוש שלנו למזג האוויר הקר בחוץ.

  במקום שנלבש במהלך החורף שכבות רבות אנחנו יכולים לבחור ללבוש חולצה אחד שהיא מסוג בד תרמי. ביגוד תרמי הוא ביגוד שנועד לשמור באופן יעיל מאוד על חום הגוף שלנו. היתרונות של סוג ביגוד זה הם רבים והם כוללים שמירה על חום הגוף, אי הגבלה של גמישות הגוף (לא צריך ללבוש הרבה שכבות ולהיות מסורבל בתנועה שלנו).

  להלן פירוט סוגים שונים של ביגוד תרמי העשוי מבדים שונים:

  ביגוד תרמי מבד פוליאסטר

  הפוליסטר הוא בד סינטטי המגיע בשלל עיצובים וצורות. בד זה אופייני במשקל נמוך, ביכולת אלסטית וגמישה וגם בהיותו מנדף זיעה. הבד מגיע בבגדים ברמות שונות של בידוד שיש להן סימון ייחודי באנגלית: Level 1, Level 2, Level 3, (או Lightweight, Midweight, Heavyweight).

  בד זה ברמת הבידוד הנמוכה שלו ישמש בדרך כלל כפריט לבוש לפעילויות ספורט וברמות הגבוהות יותר של הבידוד שלו הוא יכול לשמש כמעיל פליז (Micro fleece).

  היתרונות של בד זה הם רבים: קל ופשוט מאוד לכבש ולייבש אותו, המחיר שלו זול והוא יכול לשמש אותנו במגוון מצבים משתנים ושונים של מזג אוויר. החיסרון המרכזי של הבד הוא שיכול להיות לו ריח לא נעים כאשר הוא רטוב ולעיתים המגע שלו על הגוף לא נעים גם.

  ביגוד תרמי מבד צמר מרינו

  צמר מרינו הוא סוג בד ייחודי מאוד שנחשב לסוג הכי נעים והכי חם של צמר. היתרון והייחוד של סוג צמר זה הוא הסיבים שלו הצמר שהם ארוכים, חזקים ודקים מאוד יותר מסוגים אחרים של צמר. יתרון מרכזי זה של הבד הופך אותו לבד המבודד באופן יעיל ואיכותי מאוד את הגוף מקור והמגע שלו על הגוף הוא נעים. צמר זה הוא בעל יכולת ספיגה של עד כ- 36% ממשקלו וזאת מבלי שיהיה תחושה של רטיבות למי שלובש אותו. משום כך צמר מסוג זה פחות יעיל מבדים תרמיים אחרים שהם פחות מבודדים חום וקור אבל הם סופגים ומוזילים נוזלים באופן יעיל יותר. היתרון המרכזי של צמר זה הוא שהוא נעים ונוח, שלובשים אותו מרגישים יבשים והוא מבודד את הגוף באופן יעיל. הוא מתאים במיוחד לפעילויות לא מאומצות. החיסרון המרכזי של בד זה הוא שהוא יקר יחסית לבדים אחרים ויש לו נטייה להתכווץ כאשר מכבסים אותו.

  ביגוד תרמי מבד משי מטופל

  בד משי הוא בד העשוי מסיבים דקים מאוד – מה שהופך אותו למבודד איכותי מאוד. הסיבים של הבד עצמו עוברים טיפולי כימיקלי ייחודי על מנת לשפר את היכולת שלהם לספוג ולנדף זיעה. השימוש בסוג בד זה לבגדים תרמיים איננו שכיח מאוד. היתרון המרכזי של הבד הוא היותו נעים ורך מאוד למגע והעבודה שהוא מבודד קור וחום טוב מאוד בצורה טבעית. החיסרון המרכזי של בד זה הוא שהוא יקר באופן יחסי לעומת בדים אחרים וצריך לכבס אותו בכביסה עדינה – על מנת לשמור עליו.

 • איך להתמודד עם עישון בצבא

  הגיוס לצבא הוא חוויה בלתי נשכחת לכל חייל וחיילת במדינת ישראל, הזוכים ליציאה מן הסביבה הטבעית וחיבור לעולם של מחויבות, עשייה, ערכים וחיבור חברתי עם חיילים וחיילות אחרים מכל קצוות הקשת הגאוגרפית, הסוציואקונומית והחברתית. לבישת המדים האחידים והכפיפות לסמכות אחידה מותירה מאחור הבדלים מנטליים, הבדלי מעמדות, סגנון אישי ופרמטרים אחרים ומחברת בין המגויסים מהמקומות האישיים והקרובים ביותר.

  אין ספק שהגיוס לצבא במדינת ישראל טומן בחובו את האפשרות לחברויות עמוקות הנמשכות לעתים לכל החיים, אולם גם בהיבט החברתי ניתן להיקלע לסיטואציות מביכות, לחץ חברתי ואי הסתגלות בתנאים מסוימים.

  אחד ההיבטים בהם לחץ חברתי נפוץ ומוכר במסגרות הצבאיות הוא נושא העישון. חיילים רבים נוהגים לעשן, ובניגוד למסגרות החינוך הבית ספריות בהם צמחו בצבא העישון מותר ומוכר, ואף ניתנת התחשבות מסוימת במעשנים בחלק מן המסגרות דוגמת הפסקת סיגריה או הגדרות דומות אחרות.

  הפסקת עישון היא פעולה קשה לכל מעשן, גם במסגרת אישית ומשפחתית תומכת, בוודאי כאשר מדובר במסגרת חברתית הדוקה בה הבילוי המשותף הוא רציף וארוך ולעתים רבות העישון נתפס כהשתייכות למסגרת. צעירים רבים המתגייסים לצבא ללא הרגל העישון המזיק מוצאים עצמם אוחזים סיגריה לראשונה ומתמכרים להרגל, מהסיבות החברתיות שצוינו.

  גם במסגרת הצבאית ניתן למצוא את הכלים לתהליך הפסקת עישון ואין סיבה לראות בה את התירוץ להרגל המזיק והמגונה.

  מספר טיפים לצלוח את הפסקת העישון גם בבסיס, או במסגרות חברתיות אחרות משפיעות:

  הצהרה - ההצהרה על הפסקת עישון לבדה מביאה למחויבות. איש לא אוהב להיכשל, ובוודאי לא בפומבי. ספרו לכל מי שסביבכם על החלטתכם להפסיק לעשן ותחושת המחויבות והרצון להוכיח תעשה את שלה.

  גיוס הסביבה - גם המעשנים הכבדים ביותר מבינים כי מדובר בהרגל מזיק ויכבדו כל חבר המבקש להימנע ממנו. ספרו לחברים ליחידה ו/או לבסיס על החלטתכם ובקשו במפורש להקטין את הפיתוי עבורכם: לא להציע סיגריה, לא להזמין להפסקת עישון ובמידת הניתן לא לעשן בנוכחותכם. ייתכן וניסיון הגיוס ימשוך חבר או שניים להצטרף לתהליך מה שעשוי אף יותר להקל.

  מילוי ההפסקות בתוכן - עישון היא פעולה של הרגל. על מנת להימנע ממנה יש צורך בשינוי והקניית הרגלים חדשים. בהפסקות מן הפעילות השוטפת אל תביטו בערגה בחבורת המעשנים אלא תכננו מראש את זמן ההפסקה: שיחת טלפון, פעילות פיזית קלה, אכילת חטיף או פרי, כל אלו יוכלו למלא את החלל.

  תחליפים בריאים - קיימת סטיגמה כי הפסקת עישון בהכרח מובילה להשמנה, בשל הצורך להעסיק את הפה במקום הסיגריה שנמנעה ממנו. כאמור, העישון הוא הרגל שיש להחליף בהרגלים אחרים לתקופת הגמילה, אולם הרגלים אלו לא חייבים להיות אכילה.  בעבור מקומות בהם אתם מרגישים שהצורך לאכול יאפיל על הצורך להדליק סיגריה הכינו מראש מאגר זמין של מזון בריא ועשיר באנרגיות דוגמת פירות, פירות יבשים, חטיפי אנרגיה או כריכים בריאים.

 • מה חשוב שיהיה במכון כושר בשביל להיכנס לכושר קרבי לפני גיוס

  עומדים בפני גיוס לצה"ל ליחידה קרבית? הקושי בטירונות מפחיד אתכם? אל דאגה. כושר אפשר לפתח – צריך רק לדעת איך ולבחור נכון

   

  מרגע שקיבלו את הצו הראשון, הרבה מועמדים לשרות ביטחון – מלש"בים, כפי שהם נקראים בעגה הצה"לית – מתחילים לחשוב על מסלול השרות שלהם.

  מי שמחליטים ללכת לאחת מהיחידות המובחרות, הסיירות או גם יחידות חוד רגילות, מתחילים מהר מאוד לחשוב על הכושר הגופני שלהם, ומחפשים כיצד להעלות אותו, בין השאר על ידי אימוני כושר במכון כושר או ספורט.

   

  צריך לזכור שכושר קרבי לא דומה לכושר גופני "סתם":

  • היכולות שלך כחייל חייבות להיות בכיוונים מסוימים, בהתאם לאימונים שאותם עוברים בצבא ולאופי השרות.

  לדוגמא, לרוב אין צורך ב'ניפוח שרירים' כדי לעבור היטב את השרות הצבאי. הרמת משקולות במכון כושר היא לאו דווקא הדבר שבו צריכים להתמקד.

  מה כן?

  • הליכות ארוכות, למשל, פיתוח סיבולת שרירים לעבודה לטווח ארוך וזמנים ארוכים, ולא "פרצי אנרגיה".
  • בנוסף, חשובה יציבה טובה ויכולת נשיאה וסחיבה לאורך זמן, ולא סטים של הרמות קצרות.
  • חשובה היכולת להתאמן ולעבוד כחלק מקבוצה, ללמוד לחפות על מגבלות של אחרים, לדחוף קצת ומצד שני גם להיעזר באחרים.

   

  הכול טוב ויפה, אז כיצד בוחרים במכון הנכון?

  • ראשית, בחרו במכון שבו יש מאמן כושר שיש לו רקע צבאי או מישהו שיש לו ניסיון בתחום ההכנה לגיוס.

  למה?

  כיון שאז יהיה מי שיוכל להרכיב לכם תוכנית אימון אישי טובה, מתאימה למה שאתם עומדים לעבור.

  • כמובן שמתקני הכושר במכון צריכים להתאים לתוכנית האימון הזו – בין אם מדובר בהליכונים משוכללים, ובין אם מדובר בכל מתקן אחר.

  קבוצות אימון: האם במכון יש קבוצות אימון משותף?

  • מכון כושר שמציע חוג כושר למתגייסים צריך לקבל אצלכם נקודות זכות, כיון שאז תוכלו לעבור יחד לפחות חלק מהאימונים (ראו "היכולת להתאמן ולעבוד כחלק מקבוצה")

   

  שעות פתיחה

  • אין טעם במכון כושר מרוחק או כזה שפתוח בשעות שלא מתאימות לכם.

  אתם תלמידי תיכון, אנחנו מניחים, וחשוב לכם שהמכון יהיה פתוח לכן לאורך כל שעות היום, ולא עמוס בשעות שבהן אתם מגיעים.

   

  מחירים וחבילות מיוחדות?

  לסיום, ממש: האם המכון מציע חבילות אימון או מחירים מיוחדים לעומדים בפני גיוס, או שאתם צריכים לשלם מחיר "רגיל"?

  כדאי לבחור במכון שבו תנאי התשלום טובים וכזה שלוקח בחשבון את העובדה שאתם עשויים לסיים את המנוי שלכם עם הגיוס – לאו דווקא תאריך ידוע, בשלב ההצטרפות למכון.

פריטים 1 עד 10 מתוך 39 פרטים

דף:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4