0 0.00 ₪

לא הוספת עדיין מוצרים לסל הקניות שלך

משלוחים חינם על כל הזמנה מעל 199 ש"ח לפיקאפ

 • גיוס לנחל החרדי (נצח יהודה) - כל מה שרציתם לדעת

  קודם כל חשוב לדעת לאיפה לפנות. הגיוס לגדוד נצח יהודה מעט יוצא דופן ולא נעשה דרך לשכת הגיוס הרגילה. הוא גם לא נעשה דרך מילוי בקשה לכפיר במנילה.
  מי שרוצה להתגייס לנצח יהודה, חייב לפנות קודם כל למחלקת גיוס ייעודית לנושא. אותה מחלקת גיוס היא זו שמלווה את המתעניין בכל השלבים עד לשיבוצו בגדוד ומהווה כתובת לכל הבירורים למיניהם.
  במידה ואתה מעוניין להתגייס לגדוד, או על מנת לברר האם אתה זכאי לשנת לימוד מקצוע ו/או לברר פרטים שונים למיניהם, יש לפנות לטלפון 054-4441997. אפשר גם לשלוח sms. חשוב לציין כי המעוניינים בשנת לימוד מקצוע צריכים לברר ולסדר זאת לפני הגיוס עצמו.

  דגשים חשובים ביותר:

  אל תבטל את מעמד בן הישיבה. מומלץ להגיע ליחידת הגיוס עם מעמד זה.
  בבקשה, הפעל את השכל הישר. בראיון ללשכת הגיוס לוקחים את דבריך כפשוטם ומקנים להם חשיבות רבה. אם תאמר להם שאינך חרדי/שומר מצוות, שאתה בעייתי בכל צורה שתהיה (רב עם אנשים, לא מסתדר עם סמכות או במקום העבודה, סובל מדכאונות וכו')- הם יקחו זאת ברצינות וזה ישפיע על צורת הגיוס שלך. עדיף להציג עצמך כאדם טוב ונורמטיבי, חרדי וככזה שלא "יעשה בעיות".
  במידה ויש לך פטור המונע ממך להתגייס, לשכת הגיוס הייעודית עוזרת גם על מנת לבטל פטורים מגיוס (ויש שלל סיפורי הצלחות).
  אז כבר דיברת ופנית למחלקת הגיוס הייעודית. מה עכשיו?
  קודם כל יש לבקש מנציג יחידת הגיוס טופס הרשמה לגדוד, ולמלאו.
  לאחר מכן, יש לצפות לזימון ללשכת הגיוס על מנת לקבוע פרופיל צבאי.
  לבסוף, המתגייס עתיד לקבל לביתו צו גיוס לגדוד נצח יהודה.
  בהצלחה!
 • איך להתקבל ליחידות מיוחדות

  לקראת הגיוס לצה"ל לכל אחד ישנה גישה אישית משלו, יש אשר לא אכפת להם להיות סתם עוד חייל, אחרים רוצים קצת יותר. ישנם מלשבים שאינם מסתפקים בלהיות סתם חיילים ורוצים באמת להתברג ליחידות מיוחדות בצבא, יחידות בהן הם זוכים להזדמנות לתרום למדינה בצורה מיוחדת וגם להרוויח מכך הרבה מהבחינה האישית. אז אם גם אתם לא רוצים להסתפק בבינוניות, להלן קצת מידע לגבי איך להגיע ליחידות מיוחדות בצה"ל.

  הכל מתחיל בצו הראשון

  הצו הראשון הוא המפגש הראשון שלכם עם צה"ל, אך גם המפגש הראשון של צה"ל אתכם. המטרה של הצו הראשון היא ללמוד מהן היכולות שלכם, פיזיות, נפשיות ומנטליות על מנת לדעת איזה תפקיד הוא המתאים ביותר עבורכם. לצורך כך הצבא משתמש במבדקים שונים. במהלך המבדקים הצבא בודק את הקב"א שלכם ואת הפרופיל הרפואי. אלו הם מבדקים חשובים מאוד עבור הצבא, בעזרתם הוא ממיין את המועמדים ומחליט האם לזמן אותם למיונים ליחידות מיוחדות. חשוב להתכונן היטב לצו הראשון, להגיע ערניים ומרוכזים ולהשאיר רושם טוב על הצבא. זהו הבסיס לכל.

  לצורך קבלה לסיירות והיחידות המיוחדות של הצבא יש לעבור מיונים קפדניים ואחריהם הכשרה קשה וארוכה. אך התנאי הבסיסי שפותח לכם את הדלת לצורך המיונים או סיום הצו הראשון בנתוני קב"א של 52 ומעלה ופרופיל קרבי (82 או 97).

  היחידות המיוחדות של צה"ל

  בין היחידות המיוחדות והנחשבות של צה"ל ניתן להזכיר את סיירת מטכ"ל, יחידת החילוץ 669, שלדג, חובלים, צוללות ואחרות. בכל שנה הצבא עורך שני מועדים של מיון ליחידות אלו. התנאי הבסיסי הוא נתוני הצו הראשון כפי שהזכרנו קודם. מי שעבר את המיונים (יום שדה) יקבל הזמנה לגיבוש לאחת היחידות המיוחדות.

  לכל אחת מהיחידות המובחרות ישנו גיבוש משלה המעמיד את המלש"בים במבחנים שונים המדמים את מה שצפוי לכם בשירות הצבאי. הגיבוש נמשך מספר ימים וזה משתנה בהתאם ליחידה. גיבוש ליחידות מובחרות דורש מאמצים פיזיים, נפשיים ומנטליים גדולים וכך הצבא יכול להעריך את יכולתכם בצורה הטובה ביותר וגם אתם יכולים לטעום ממה שצפוי לכם במהלך השירות במידה ותתקבלו ליחידה.

  היחידות המיוחדות של צה"ל מבטיחות לחיילים חווית שירות עשירה ומספקת.

 • איך מתקבלים ל8200 ולחיל המודיעין

  חיל המודיעין, ובעיקר יחידה 8200 נחשבים לאטרקטיביים ביותר עבור רבים מהמועמדים לשירות ביטחוני ואלו המעוניינים להצטרף לחיל המודיעין. מדוע שירות במודיעין נחשב לאטרקטיבי? ובכן, מי שמשרת בחיל המודיעין צפוי לשירות צבאי מעניין ביותר אשר יכול להתבטא במגוון רחב של תפקידים. אך זה לא הכל, רבים מהתפקידים בחיל המודיעין נחשבים ליוקרתיים והם מעניקים לחיילים ידע וניסיון רב אשר יכול לעזור להם גם בהמשך דרכם בחייהם האזרחיים. מעבר לזאת ישנה גם תחושת סיפוק גדולה מקומה משמעותית ובעלת ערך למדינה.

  אז איך נכנסים למועדון היוקרתי של חיל המודיעין?

  יחידת 8200 של חיל המודיעין מאתרת מבין המועמדים לשירות ביטחוני את אלו אשר יכולים להתאים ליחידה. בדרך כלל עיקר תהליך האיתור מתבצע בקרב אלו אשר הוכיחו יכולות גבוהות במיוחד, אך אין להם פרופיל המתאים לשירות קרבי. אך אין זה אומר שבעלי פרופיל קרבי נפסלים מלשרת ביחידה.

  לאחר מכן היחידה מזמינה את המועמדים הפוטנציאליים לכנס בו הם מקבלים הסבר כללי על תהליך המיון ועל היחידה באופן כללי. במהלך הכינוס המועמדים עוברים סדרת מבחנים הבודקת דברים שונים כמו: ידע באנגלית, מתמטיקה, הבנת הנקרא, היגיון, זיכרון ועוד.

  אך המבחנים הם לא הכל. אלו אשר עברו את המבחנים יוזמנו לוועדת קבלה ולתחקיר ביטחוני. במהלך הראיון האישי המועמדים נדרשים לענות על שאלות אישיות רבות, קצת דומה לראיון עבודה בו שואלים אתכם על תחביבים, תכונות טובות ותכונות רעות, אך בצורה קצת יותר מעמיקה. בנוסף לשאלות האישיות תישאלו שאלות על מנת לבדוק את הידע והשליטה שלכם בנושאים אקטואליים. ביחידה ישנם תפקידים שונים ובמהלך הראיון, או בסופו, תדעו לאיזה תפקיד אתם מועמדים.

  כיצד להגדיל את הסיכויים שלכם להתקבל ליחידה?

  למרות שהיחידה מאתרת בעצמה את המועמדים, ישנם גברים שתוכלו לעשות על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם להשתלב ביחידה. כפי שהבנתם היחידה עורכת מבחנים, לכן עליכם להשקיע בלימודים בתקופת התיכון על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם לעבור בהצלחה את המבחנים. תחומים חשובים בלימודים אשר יכולים לקרב אתכם לחיל המודיעין הם לימודי מקצועות כמו מתמטיקה, אלקטרוניקה, פיזיקה או מדעי המחשב ברמה של 5 יחידות לימוד. אך מעל לכל, לימודי ערבית ברמה של 5 יחידות הם כמעט כמו כרטיס כניסה אוטומטי למיונים. שימו לב שישנן תכניות של בהן חיל המודיעין משתף פעולה עם בתי הספר ומעודדות לימוד ערבית ואפילו פרסית; השתתפות בתכניות אלו תסייע לכם מאוד.

   

 • מה זה קב"ן ואיך הוא משפיע על חיי החיילים

  שמו של הקב"ן מוכר לרבים בהקשר של שחרורים מצה"ל בפרופיל נפשי (פרופיל 21). אך האמת היא שלא בדיוק הקב"ן הוא זה שמשחרר מהצבא וזוהי גם לא מטרתו של הקב"ן. אז מהו בדיוק תפקידו של הקב"ן וכיצד הוא משפיע על חיי החיילים?

  קב"ן הוא הקוד הצה"לי (ר"ת) לקצין בריאות הנפש. זהו איש מקצוע, בהכשרתו פסיכולוג או עובד סוציאלי המופקד על הטיפול בצרכים הנפשיים של החיילים. הקב"ן הוא בעל הכשרה אזרחית בעבודה סוציאלית או פסיכולוגיה, ובנוסף הוא עבר הכשרה צבאית על מנת להעריך את מצבו הנפשי של החייל לפי הסטנדרטים הצה"ליים.

  קב"ן למלש“בים

  את הקב"ן אתם עשויים לפגוש בשתי הזדמנויות, במהלך המיונים לצה"ל או במהלך השירות הסדיר. בתהליכי המיון לצה"ל המועמדים לשירות ביטחוני עוברים ראיון אישי (לא עם קב"ן) על מנת לאבחן בעיות שונות אשר יכולות להשפיע על שירותים הצבאי. יתכן שלאחר הראיון יקבלו זימון לקב"ן במידה ויאובחנו בעיות מסוימות. אם קיבלתם זימון שכזה, אין זו סיבה לדאגה; בסופו של דבר הצבא רוצה להכיא אתכם ולעזור לכם להשתלב בשירות בצורה הטובה ביותר.

  קב"ן לחיילים בשירות סדיר

  חיילים בשירות סדיר עלולים למצוא את עצמם במצוקות שונות אשר נובעות מאופי השירות, מבעיות אישיות, המצב בבית והצירוף של הדברים יחדיו. אין זה מפתיע שרבים נזקקים לעזרה נפשית וגם אין זו בושה להיעזר בשירותי של קצין בריאות הנפש. בידיו הכלים להגיש סיוע נפשי, או להפנות לפסיכיאטר צבאי במידת הצורך, למרות שמרבית הפניות לקב"ן אינן מסתיימות בהפניה לפסיכיאטר.

  כיצד הקב"ן משפיע על חיי החיילים?

  הקב"ן הוא איש מקצוע אשר ביכולתו להעניק סיוע נפשי במצבי מצוקה והדבר בהחלט מקל על החיילים ומסייע להם. אך לקב"ן יכולה להיות גם השפעה על אופי השירות. זה יכול להתחיל מדברים קטנים, כמו הבנה של הבעיות ושיחות תיווך בין החייל לבין המפקדים על מנת למצוא פתרונות במסגרת היחידה אשר יקלו על החייל.

  כל מקרה נבחן לגופו ולא כל פנייה לקב"ן מסתיימת בשינוי שיבוץ או שחרור מצה"ל, אך לעתים הקב"ן מעורב בהליכים אלו. אך תתבלבלו, הקב"ן אינו מוסמך לשנות שיבוץ, אך הוא יכול לתת חוות דעת מקצועית למפקדים ולמקבלי ההחלטות. ברמת העיקרון המטרה היא לסייע לחיילים להתמודד עם הבעיות הנובעות משירותם הצבאי ולא לשנות שיבוץ. במקרים רבים הקב"ן מצליח לסייע לחיילים להתמודד ולהישאר ביחידה.

  ישנם מיתוסים בנוגע לקב"ן, כאילו פנייה לקב"ן תחסום אתכם מלהגיע לתפקידי קצונה ותפקידים מעניינים בצבא. זהו מיתוס שרחוק מהאמת – עצם הפגישה וניהול השיחה עם הקב"ן אינה משנה דבר מבחינת הצבא. מה שיכול להשפיע הוא התוצאות של אותה הפגישה עם הקב"ן. לא כל שיחה או סדרת שיחות שמטרתן עזרה נפשית מסתיימת בהורדת פרופיל הוא הטלת מגבלות המשפיעות על אופי השירות.

  לסיכום, הצבא מעמיד לרשות החיילים שירותי בריאות הנפש, מי שנזקק יכול לפנות אל המפקדים או רופא היחידה ולקבל את עזרתם. מצוקות וקשיים הם דבר טבעי ומומלץ לקבל עזרה ולא להתעלם מהבעיה אשר רק תחמיר ותגרום סבל מיותר לחייל.

 • ציוד מחנאות - כמה פריטי חובה לכל מי שיוצא לקמפינג

  ישראל, אמנם קטנה, אך למזלנו הרב יש בה שפע של אתרים לקמפינג ומחנאות מהצפון ועד הדרום. המבנה הגאוגרפי והאקלים הישראלי מאשר לנו ליהנות מקמפינג בכל עונות השנה. אז רגע לפני שאתם מעמיסים את הרכב ואת החברה ויוצאים לקמפינג בזמנים שונים,  הרשו לנו להמליץ על ציוד מחנאות אשר ישדרג לכם את החוויה.

  אוהלים

  מי שרציני בעניין הקמפינג חייב אוהל! שינה באוהל היא חלק בלתי נפרד מהחוויה. ישנם אוהלים מסוגים שונים ובמידות שונות, החל מאוהלים זוגיים ועד אוהלים גדולים ל 6 אנשים. כאשר מחפשים ציוד למחנאות, אוהלים הם פריט חובה, בעזרתם ניתן לישון בשטח בבטחה. הם מספקים הגנה מגשם, מיתושים ובעלי חיים בכלל.

  פתרונות נגד יתושים

  מי שרוצה לצאת שטח בימי הקיץ חייב להגן על עצמו מפני היתושים. לא רק שיתושים הם דבר מציק מאוד, הם גם חושפים אותנו למחלות כמו קדחת הנילוס המערבי ואסור לזלזל בזה. חובה עליכם להשתמש במוצרי הגנה מפני יתושים. בקטגוריית ציוד מחנאות תוכלו למצוא מבחר של פתרונות נגד יתושים. אחד הפתרונות שתוכלו לרכוש הוא צמיד דוחה יתושים. במקום למרוח חומרים כימיים על הגוף תועלו לענוד צמיד הפולט חומרים דוחי יתושים ומחזיק מעמד שלושה ימים. כמו כן תוכלו לרכוש כילה נגד יתושים המגיעה במארז נשיאה נוח וכוללת ווי עגינה לתלייה נוחה ומהירה.

  פתרונות הצללה

  כאשר יוצאים לשטח עם החברה ומתמקמים באיזו פינת טבע או חוף ים, השמש יכולה להציק. מסיבה זו כאשר מחפשים ציוד מחנאות חשוב לבדוק גם את פתרונות ההצללה. אצלנו תוכלו להשיג פתרון הצללה העשוי מבד ניילון גמיש, בעל עמידות גבוהה. הוא מגיע עם מוטות אלומיניום ושקים למילוי בחול על מנת להתקינו בקלות ובמהירות. כך תוכלו לבלות בנעימים ולהגן על עצמכם מקרני השמש המסוכנות.

  בכל הנוגע לציוד מחנאות, אצלנו באתר תוכלו למצוא מגוון של מוצרים אשר יהפכו את חוויית הקמפינג שלכם למשודרגת. בעזרת המוצרים שאנו מציעים באתר תוכלו ליהנות מחוויית מחנאות מהנה ובטוחה. אנו מציעים מבחר מוצרים באיכות גבוהה ועמידות לאורך זמן. והכל במחירים משתלמים ועם משלוח עד הבית.

 • כפכפי הוויאנס - הפריט שכל אדם חייב!

  לקראת הגיוס לצה“ל, צעירים רבים מגיעים אל החנויות המוכרות ציוד לחיילים ורוכשים ציוד אשר נועד לסייע ולהקל במהלך הטירונות ושירותם הצבאי. ישנם פריטים רבים אותם רוכשים בטרם הגיוס, אך ישנו פריט אחד שהוא פשוט חובה במהלך הטירונות והשירות הצבאי - אנו מדברים על כפכפים, לא סתם כפכפים אלא כפכפי הוויאנס. אז למה בעצם צריך אותם ולמה דווקא הוויאנס?

  כפכפי הוויאנס לבנים ולבנות הן פריט חובה עבור השירות הצבאי. את רוב זמנכם תבלו עם נעליים צבאיות אך בשעות הפנאי בוודאי שתרצו לחלוץ את הנעליים הצבאיות החונקות על מנת לתת לכפות הרגליים לנוח ולהתאוורר בנוחות. כפכפי הוויאנס הן הפתרון המושלם לאותן שעות הפנאי המעטות של הטירונות, הקורס והשירות בכלל.

  כפכפי הוויאנס עשויים מחומרים עמידים למים והן מתאימות מאוד לשימוש במקלחות הצבא. כולנו יודעים שהמקלחות הצבאיות הן לא המקלחת הפרטית שיש לכם בבית ורמת הניקיון בצבא היא לא רמת הניקיון שיש לכם בבית. לכן חשוב מאוד על מנת להגן על כפות רגליכם ממחלות שונות כמו פטריות וגורמי גירודים שונים, להיכנס למקלחת עם כפכפים. סנדלי הוויאנס הם הפתרון המושלם עבור המקלחת הצבאית.

  פתרון מושלם גם לאזרחות

  סנדלי הוויאנס הן פתרון מושלם עבור השירות הצבאי, אך אל תחשבו שאין להם שימוש גם מעבר לשירות הצבאי. מדובר בכפכפים מעוצבים המגיעים אלינו מברזיל והם להיט עולמי. נעלי הויאנס מגיעות במבחר דגמים צבעוניים המתאימים לבנים ולבנות. העיצוב הנפלא שלהן וההתאמה למזג האוויר הישראלי שהוא קייצי ברוב ימות השנה, הופכים אותם לכפכפים מושלמות גם כאשר אתם מחוץ לצבא. בסופי השבוע כאשר אתם רוצים לבלות עם החברים והמשפחה תוכלו להתהלך בנוחות עם כפכפי הוויאנס מעוצבים.

  נעלי הוויאנס הן אחד מאותם המוצרים המשלבים יחדיו פרקטיקה, נוחות ועיצוב. הן כבר מזמן הפכו ללהיט עולמי עם מכירות של מאות  מיליוני זוגות כפכפים בכל רחבי העולם. המשתמשים בהוויאנס  יכולים ליהנות מנעליים שימושיות ועמידות במים, נוחות ובעלות הדפסים צבעוניים אשר הופכות אותן לפריט אפנתי. לכפכפי הוויאנס ישנו ביקוש רב בקרב חיילים, ניתן לרכוש אותן אצלנו באתר ואנו אפילו מבצעים משלוחים לבסיסי צה“ל.

 • פנימייה צבאית - האם כדאי להיכנס לפנימייה צבאית

  רוב בני הנוער לומדים במסגרת לימודים רגילה, חטיבת ביניים ואחר כך לימודים בתיכון ואחריהם כמובן הגיוס לצהל. זהו המסלול המקובל, אך בהחלט לא היחיד. חלקם של בני הנוער בוחרים בפנימייה צבאית - כלומר במסגרת לימודים בתנאי פנימייה. במסגרת לימודים זו התלמידים מסיימים את הבגרות אך גם זוכים להרבה ערך מוסף.  ללא ספק מדובר במסגרת לימודים שונה מאוד, אולי זה דווקא היתרון שלה. במאמר זה נשאל את השאלה האם כדאי ללמוד בפנימייה צבאית?

  מהי פנימייה צבאית?

  פנימייה צבאית היא מסגרת לימודית המיועדת לתלמידי החטיבות העליונות. היא מאפשרת להם לסיים את לימודי התיכון בדיוק כמו כולם ולקבל תעודת בגרות שתשמש אותם בהמשך בדרכם ללימודים האקדמיים, אם ירצו. אך פנימייה צבאית מעניקה לנוער גם הכשרה או מקצוע אשר בו ישתלבו במהלך שירותים הצבאי, וייתן להם יתרון גם בחייהם האזרחיים ביום שאחרי השחרור. המשמעות של זה שאתם פותחים במסלול קריירה כבר בגיל צעיר וזהו יתרון חשוב. כאשר החברים שלכם ישתחררו מהצבא ויעבדו במלצרות לכם כבר תהייה קריירה עם משכורת יפה. הלומדים בפנימייה צבאית זוכים להיות דור המפקדים של העתידפנימיה צבאית מיועדת עבור אלו אשר מעוניינים להשתלב במערכת הצבאית בתור קריירה, גם אם קצרה יחסית או חתימת קבע לשנים ארוכות.  

  לימודים בפנימייה צבאית הם אינם טירונות, במקרה שזה מה שאתם מדמיינים. אלו הם לימודים בתנאי פנימייה המשלבים הכשרה צבאית, לימודי תיכון ופעילות חברתית עשירה ההופכת את התקופה לחוויה בלתי נשכחת.

  לימודים בפנימייה צבאית נחשבים לדבר יוקרתי ומספר התלמידים המתקבלים מידי שנה משאיר מועמדים רבים בחוץ. כלומר ישנו ביקוש גדול בקרב בני נוער רבים להתקבל לפנימיות הצבאיות. בני נוער רבים מבינים שפנימיה צבאית, היא לא רק חוויה יוצאת דופן, אלא גם מקפצה לחיים.

  לסיכום, אם ננתח את הדברים מבחינה אובייקטיבית, לפנימייה צבאית בהחלט ישנם יתרונות אשר הופכים אותה למסלול כדאי. אך למרות זאת נראה שהתשובה לשאלה היא מאוד אינדיווידואלית, עבור חלקם של בני הנוער האפשרות של לימודים בפנימייה היא אטרקטיבית מאוד, זה תלוי מאוד באופי וברצון האישי להצליח ולהגיע להישגים.

 • צבא ויהדות - מה היהדות אומרת על הצבא באמת?

  ישנו דיון שיש לו הרבה השלכות מבחינת חיי היום יום שלנו בצבא, וכשאנו באים לדון בשאלות האלו חשוב לדעת מה המקורות היהודיים שלנו אומרים בנושא:

  השאלות העולות בתחומי החיים בצבא מול דעת היהדות:

  1. מה דעת התורה על לחימה והגנה על הארץ? התורה אומרת שכל גבר בגילאי 25-50 צריך להיות חלק ממלחמת חובה - שהיא מלחמה בהגנת ארץ ישראל, התורה מחשיבה את הלוחם להגנת ארץ ישראל וכמובן עם ישראל בצורה יוצאת דופן.
  2. מי לפי התורה לא צריך ללחום במלחמות? לפי התורה כל הירא ורך הלבב צריך לחזור ולהיות מתומכי לחימה - כלומר כל מי שיודע שיש בו חטאים - ורש"י כותב שמי שיודע שדיבר בין הברכה של תפילין של יד לבין הנחת התפילין של ראש צריך לחזור למחנה ישראל ולא ללחום, כי במלחמה צריכים להיות נחושים וללא פחד ומורא מהאויב כלל.
  3. מה עושים כדי לעודד את המורל של החיילים לפי התורה? לפי התורה על הכהן הגדול להגיע למחנה הלוחמים ולדבר איתם דברי עידוד וחיזוק על כך שהשם הולך בתוך מחנה ישראל ועוזר לצבא היהודי להצליח במלחמה.
  4. האם חובה לפי התורה לחלץ חייל במקרה סכנה? כן, התורה אומרת שיש חובה להתאמץ בגופו ובממונו כלומר גם על ידי פגיעה בציוד וכן הלאה, על פי התורה עושים מה שאפשר כדי להציל נפש מישראל, כמובן אדם הנוהג לפי התורה צריך ללמוד איך ומתי.
  5. על מה חשוב להקפיד בצבא מבחינת התורה? בזמן השירות הצבאי חשוב לנהוג בכבוד לזולת, לכבד את הסובבים את החייל ועל החייל לשמור על הלכות לשון הרע וכל ההלכות הקשורות בין איש לאישה כבכל יום ואין שום היתר לשנות מכך.

  חשוב על כל חייל לשמור על גבולות ההלכה גם שכהוא נמצא בצבא. בהצלחה בשירות.

 • רשימת ציוד למתגייס ולמתגייסת

  רשימת ציוד הגיוס המומלצת והמקיפה ביותר על פי מקצועני !YOH
 • 5 דברים שחייל דתי חייב לדעת

  1. מגיע לך בכל יום להתפלל 3 תפילות במניין ובצורה מסודרת על אף שיכול להיות שכל הפלוגה וכו' יעמדו באותו הזמן במסדר.
  2. אתה יכול לבקש להיות בחדר עם חיילים שומרי תורה ומצוות על ידי פניה למפקד או לרב היחידה בכדי לא לשהות בסביבה מחללת שבת או סביבה שאיננה שומרת על גדרי ההלכה.
  3. גילוח - אתה יכול לבקש היתר לא להתגלח מרב היחידה על מנת שלא להתגלח ממניעים דתיים או מתוך הצורך הדתי שלא להתגלח לפי מנהג אבותיך בזמנים השונים בשנה בה ההלכה מחייבת בכך, לדוגמא: בזמן שלושת השבועות או בזמן העומר.
  4. אתה יכול לבקש בצומות או בזמנים ידועים לקבל ג' או זמן מנוחה
  5. אתה יכול לבקש שלא לשהות בזמן שירת נשים ופעילויות לא צנועות

  ישנם עוד כללים רבים שחייל דתי יכול לבקש בגלל זה שהוא שומר על תורה ומצוות. השמירה על תורה ומצוות צריכה להיות כנה וללא זיופים. חשוב לשמור על כבוד בין אדם לחברו בצבא ולא ליצור עימותים שיוצרים אווירה לא טובה מול החייל הדתי.

פריטים 1 עד 10 מתוך 42 פרטים

דף:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5